Ubiegły tydzień był istnym rollercoasterem dla kryptowalut. Byliśmy świadkami nowych ATH dla kilku coinów, a także doświadczyliśmy masowego spadku cen na całym rynku, za co prawdopodobnie odpowiedzialność ponoszą problemy techniczne kilku giełd i kantorów wymiany kryptowalut. Dzięki tym wszystkim wydarzeniom nie możemy przynajmniej narzekać na nudę!

W tym tygodniu pochylimy się już klasycznie nad Bitcoinem oraz Ethereum. Prześledzimy zmianę cen oraz najważniejsze wydarzenia, które je kształtowały. Miejsce Liska w tym tygodniu zajmie Litecoin, którego tydzień był zdecydowanie ciekawszy. Największym zaskoczeniem tygodnia okazała się IOTA, która w ciągu 7 dni zyskała około 200% swojej wartości.

Zapraszamy na naszą analizę #4. Pamiętajcie, żeby w komentarzu zostawić Wasze opinie i sugestie!

BITCOIN

Bitcoinowi po raz kolejny udało się ustanowić nowe ATH. Rekord ten został ustanowiony na chwilę po zaplanowanym forku. Przypomina to nieco sytuację sprzed hardforka Bitcoin Gold, gdzie nowe ATH zostało zdobyte w okolicach podziału. Jeszcze ciekawszą rzeczą był masywny spadek ceny 29 listopada, kiedy w ciągu kilku godzin BTC stracił na wartości ponad $1000. Między innymi była to reakcja inwestorów na sytuację na Coinbase, gdzie z powodu dużego ruchu, nastąpiły problemy z dokonywaniem transakcji. Innym powodem mogła być presja psychologiczna po przebiciu pułapu $11.000.

ETHEREUM

Ethereum również ucierpiało 29 listopada. Po wyznaczonym nowym ATH na poziomie $519, doszło do krótkotrwałego, ale intensywnego spadku ceny o $100. ETH jednak podniosło się po tym ciosie, a cena jest obecnie stabilna. Można pokusić się o stwierdzenie, że wykres ceny ETH wygląda podobnie do Bitcoina.

LITECOIN

Oto debiut LTC w naszych analizach! Mamy nadzieję, że jesteście zadowoleni! Litecoin równie szybko wyszedł z kryzysu 29 listopada. Efektem tego, było ustanowienie nowego ATH 3 grudnia.

IOTA

Za kryptowalutą MIOTA stoi bardzo spójna wizja, która odpowiada obecnym potrzebom rynku. Platforma monetyzująca niewykorzystane dane cieszy się zainteresowaniem globalnych gigantów, takich jak Microsoft i Bosh.

  • IOTA oparła się spadkom 29 listopada,
  • kurs MIOTA stale rośnie, ustanawiając kolejne rekordy,
  • w momencie pisania artykułu, MIOTA jest 5 kryptowalutą na rynku pod względem kapitalizacji,
  • wzrost wartości o 200% w ciągu 7 dni.