NiceHash jest największą platformą zajmującą się kryptominingiem. Z platformy tej na skutek ataku hakerskiego skradziono ponad 4 tysiące BTC o łącznej wartości ponad 50 milionów dolarów.

Oświadczenie NiceHash

CEO NiceHash, Andrej Nabergoj, zapowiedział publikację oświadczenia dotyczącego ataku. Powiedział także, że NiceHash pracuje z władzami w celu rozwiązania tej sprawy.

NiceHash w oświadczeniu podało, że strona padła ofiarą naruszenia systemu zabezpieczeń. NiceHash aktualnie pracuje nad rozpoznaniem przyczyn incydentu, a także zawiesza na 24h wszystkie operacje. Oprócz strony, zaatakowany został także portfel NiceHash. Skradziono jego zawartość. Liczba skradzionych BTC jest cały czas szacowana. Zapowiedziano , że w celu jak najszybszego przywrócenia sprawnie działającej i bezpiecznej platformy, podjęto współpracę z organami śledczymi.

Odezwa do użytkowników

Część oświadczenia NiceHash zwraca się bezpośrednio do wszystkich użytkowników platformy. Twórcy dziękują za wsparcie wszystkim inwestorom i górnikom, proszą o cierpliwość, gdyż uzyskanie odpowiedzi na nurtujące użytkowników pytania, wymaga czasu. Jako środek ostrożności, NH zaleca zmianę hasła.

Co z tego wynika?

Lektura oświadczenia nie przekazuje tak naprawdę żadnych informacji. Właściciele platformy prawdopodobnie nie wiedzą, co zawiniło i dlaczego. Przynajmniej nie na tym etapie. NiceHash jest kolejną ofiarą hakerskiego ataku w ostatnim czasie. Pokazuje to, jak bardzo w kwestii cyberbezpieczeństwa branża kryptowalut jest niedojrzała. Budzi to tym większy niepokój, że platformy takie jak NiceHash wykorzystują cudze środki.