CZOŁEM KRYPTOMANIACY!

Przed Wami podsumowanie najważniejszych wydarzeń ubiegłego dnia. Zapraszamy do lektury!

Chiny walczą z kryptowalutami. W kraju i za granicą

Chiny zabronią swoim obywatelom dostępu do zagranicznych giełd kryptowalut. Z doniesień lokalnych mediów wynika, że Pekin podejmie dalsze kroki w celu powstrzymania rozwoju kryptowalut w swoim kraju. Władze usunęły również z wyszukiwarek i popularnego serwisu społecznościowego Weibo reklamy dotyczące kryptowalut.

Więcej: https://dowbit.pl/chiny-walcza-kryptowalutami/

 

Bitcoin: cena spadła o 70% od 17 grudnia

Początek lutego jest bardzo trudny dla całego rynku kryptowalut. Od pierwszych dni miesiąca coinmarketcappokazuje znaczące spadki wartości praktycznie każdej kryptowaluty. Dzisiaj Bitcoin notuje najniższą cenę od 13 listopada – 6 079 USD, jak podaje coinmarketcap. Oznacza to, że od ATH osiągniętego niespełna dwa miesiące temu – ponad 20 000 USD, wirtualne złoto straciło blisko 70% wartości.

Więcej: https://dowbit.pl/bitcoin-cena-spadla-o-70-17-grudnia/

 

Spadek Bitcoina a załamanie na Wall Street - dowbit polska

Spadek Bitcoina a załamanie na Wall Street. Korelacja czy przypadek?

Czy obserwowany ostatnio spadek wartości Bitcoina da się wytłumaczyć za pomocą powtarzalnych mechanizmów lub mierzalnych wskaźników? Czy załamanie na Wall Street jest z nim jakoś powiązane? Zastanówmy się nad związkiem świata kryptowalut z tradycyjnymi instytucjami finansowymi, a może znajdziemy jakąś wartą uwagi korelację.

Więcej: https://dowbit.pl/spadek-bitcoina-a-zalamanie-wall-street-korelacja-przypadek/

 

zagadka bitcoin

Zagadka bitcoinowego obrazu rozwiązana. Zwycięzca otrzymał 4,87 BTC

W 2015 roku @coin_artist opublikował obraz, który zawierał ukryty klucz prywatny do portfela o wartości 4,87 BTC. Komukolwiek uda się odcyfrować klucz zakodowany w obrazie, otrzyma dostęp do portfela i pieniędzy jako nagrody. W zeszłym tygodniu BTC zostały przetransferowane z portfela, kończąc tym samym trzyletnią historię zagadki.

Więcej: https://dowbit.pl/zagadka-bitcoinowego-obrazu-rozwiazana-zwyciezca-otrzymal-487-btc/

 

To już wszystko na dziś! Kolejne podsumowanie dnia już jutro!