Czołem kryptomaniacy!

Przedstawiamy Wam najważniejsze wydarzenia ubiegłego dnia!

Czy Chiny zaimplementują Ripple?

Chiny znane są z nieprzyjaznej postawy wobec Bitcoin i kryptowalut. Fala regulacji w tym kraju spowodowała i nadal powoduje poważne skutki dla całego rynku kryptowalut.

W zeszłym roku kraj ten wstrząsnął rynkiem, zakazując nie tylko ICO, ale także handlu kryptowalutami na rynku lokalnym. Kilka dni temu okazało się, że władze Pekinu planują pójść krok dalej i zakazać także handlu na giełdach zagranicznych. Teraz, pośród tych prób kontrolowania rynku i przemysłu w kraju, pojawiają się pogłoski o możliwej adaptacji Ripple przez  People’s Bank of China (Chiński Bank Ludowy).

Więcej: https://dowbit.pl/chiny-zaimplementuja-ripple/

 

SEC

Debata w USA o przyszłości kryptowalut. Rynek reaguje pozytywnie

Komitet Senatu Stanów Zjednoczonych do Spraw Bankowości, Nieruchomości i Urbanistyki zorganizował debatę na temat najlepszych sposobów na wprowadzenie regulacji kryptowalut. Prezesi SEC (Securities and Exchange Commission) i CFTC ( Commodities Futures Trading Commission) odpowiadali na pytania zadawane przez senatorów, o tym jak rozumieć waluty cyfrowe i jaki agencje mają stosunek do zyskującego na popularności aktywa.

Więcej: https://dowbit.pl/debata-usa-o-przyszlosci-kryptowalut-rynek-reaguje-pozytywnie/

 

indie bitcoin

Indie zajmują twarde stanowisko w sprawie kryptowalut, ale akceptują blockchain

Indie zajmują twarde stanowisko w sprawie kryptowalut. Zgodnie ze słowami ministra finansów Aruna Jaitlye’go, który powiedział, że: „Bitcoin nie jest prawnym środkiem płatniczym”, kraj zmierza do regulacji handlu kryptowalutami. Wiele osób przyjęło zapowiedź Jaitley’a jako zakaz. Mimo, że rząd podjął decyzję o odrzuceniu kryptowalut jako środka płatniczego, stanowisko to nie ma wpływu na handel aktywami kryptowalutowymi.

Więcej: https://dowbit.pl/indie-zajmuja-twarde-stanowisko-sprawie-kryptowalut-akceptuja-blockchain/

 

To jużwszystko w dzisiejszym podsumowaniu! Na kolejne zapraszamy już jutro!