Łączna kapitalizacja Bitcoin właśnie przekroczyła 200 miliardów dolarów. To kolejny milowy krok w rozwoju największej kryptowaluty. Dzięki dalszemu wzrostowi wartości, BTC jest warte łącznie więcej niż Coca Cola (183 miliardy $) i niedługo najprawdopodobniej prześcignie koncern Nestle. Niemal dokładnie rok temu kapitalizacja Bitcoina wynosiła „jedynie” 12 miliardów dolarów przy cenie 770$ za 1 BTC.

krypto 5 grudnia 2017

Niedawno przedstawialiśmy Wam infografiki dotyczące wzrostu ceny Bitcoina. W 2012 roku za jedną sztukę BTC można było nabyć Świeżaka podczas gdy obecnie dylematem może być kupno samochodu czy Rolexa. W samym 2017 roku tempo wzrostu jest również imponujące – wystarczył jeden dzień aby cena podskoczyła z poziomu 10 do 11 tysięcy dolarów. W zeszłym roku sytuacja na rynku prezentowała się w ten sposób:

krypto 4 grudnia 2016

Na księżyc?

O sile rynku kryptowalut najlepiej świadczy fakt, że inwestycja w dowolnego coina z top 10 przyniosłaby nam pokaźne zyski. Dopiero obecny w zeszłym roku na 13 miejscu śmieszkowy Dogecoin stracił na wartości. Nawet jeżeli część kryptowalut wypadła ze ścisłej czołówki, w większości przypadków i tak pozwoliłby osiągnąć pokaźny zwrot z inwestycji.

Co więc czeka nas w następnym roku? Czy cena BTC nadal będzie stabilnie rosła czy wystrzeli do poziomów prognozowanych przez część analityków jak np. 100 000$? Zapraszamy do podzielenia się z nami Waszymi przewidywaniami.