Brytyjski Organ Nadzoru Finansowego (FCA) wydał nowe wytyczne dotyczące ICO, nakłaniając do zachowania świadomości zagrożeń.

W jednej z bardziej umiarkowanych wypowiedzi na temat zjawiska rosnących inwestycji, FCA powstrzymało się od wszelkich sugestii, że konkretne systemy mogą mieć problemy prawne.

Niektóre z działalności przedsiębiorstw biorących udział w procesie ICO, mogą być regulowane prawnie. Jednak każdy przypadek będzie analizowany oddzielnie.

„Wiele ICO wypadnie poza uregulowany obszar”, informuje biuletyn na stronie internetowej Organu.

„Jednak w zależności od struktury, część ICO mogą obejmować uregulowane inwestycje, a firmy zaangażowane w ICO mogą  być regulowane prawnie.”

Powstrzymując się od zbiorowych przepisów dotyczących tokenów, FCA podąża za przykładem Amerykańskiej Komisji ds. Papierów Wartościowych i Giełdy (SEC), która zamierza samodzielnie rozważyć schemat każdego ICO.

Hong-Kong również podążył za tym sposobem działania, podczas gdy rynki odczuwały presje Chińskich zakazów dla ICO w zeszłym tygodniu.

6 ryzyk

W Kanadzie pojawił się niepokój w momencie, gdy zaplanowane ICO z portalu społecznościowego Kik o wartości 125 mln $ zdecydowało się wykluczyć obywateli w związku z niepewnością prawną.

Z kolei FCA określiło 6 ryzyk, które spowodowały, że ICO są „bardzo ryzykownymi, spekulacyjnymi inwestycjami”.

„Bardzo mało prawdopodobne jest, aby mieć dostęp do brytyjskiej ochrony prawnej takiej jak System Kompensacji Usług Finansowych, czy Usług Finansowych Ombudsman”- wyjaśnia biuletyn w związku z tematem poziomu ochrony inwestora oferowanego w Wielkiej Brytanii dla ofiar oszustw.

Organ zachęcił również konsumentów do bezpośredniego raportowania oszustw związanych z ICO.