Bitcoin traci na wartości praktycznie od początku roku, kiedy to zanotował najwyższą wartość w tym roku 6 stycznia na poziomie powyżej 17 000 USD. Dzisiaj cena “wirtualnego złota” spadła poniżej 8 500 USD i w momencie publikacji artykułu kształtuje się na poziomie 8 385 USD, jak donosi coinmarketcap.

Cena Bitcoina

Bitcoin wykres dowbit polska

Już wcześniej w tym tygodniu donosiliśmy o spadkach Bitcoina oraz całego rynku. Wczoraj nadeszła kolejna fala. Bitcoin w ciągu 24 godzin stracił ponad 15%. Początkowo wydawało się, że wynikało to z wypowiedzi Ministra Finansów Indii o “zakazie dla Bitcoina”. Jednak okazało się, że wypowiedź ta została źle zinterpretowana i informacja została sprostowana.

Ostatni raz cena Bitcoina oscylowała w okolicach 8 500 USD ponad 2 miesiące temu – 25 listopada 2017 roku. Od tamtego momentu “wirtualne złoto” ustanowiło ATH na poziomie 20 078 USD, co oznacza, spadek wartości o ponad 55% w przeciągu ostatnich 60 dni.

Wartość altcoinów

Bitcoin po raz kolejny “pociągnął” za sobą pozostałe kryptowaluty. TOP 10 altcoinów zanotowało stratę wartości od 20 do nawet 30% w przeciągu ostatnich 24 godzin. Obecną sytuację najbardziej odczuło Cardano, którego cena zmalała o ponad jedną trzecią.

Ostatnio pojawiały się głosy, że cena Ethereum – druga największa kryptowaluta, nie podąża za trendem Bitcoina, jak jest to w przypadku większości altcoinów. Jednak ten spadek ceny Bitcoina miał przełożenie na Ethereum – odnotowując 20% redukcję ceny. Obecnie kurs Ethereum wynosi 879 USD, jak podaje coinmarketcap.

Obecna sytuacja na rynku kryptowalut jest poprzedzona bardzo ciężkim miesiącem dla większości wirtualnych walut. Kapitalizacja całego rynku skurczyła się do poziomu poniżej 400 mld USD. Jest to najniższa wartość od 10 grudnia 2017 roku. Oznacza to, odpływ ponad 50% kapitału (400 mld USD) z rynku, w porównaniu ze szczytowym punktem w styczniu tego roku.