Ostatnie tygodnie były naprawdę udane dla rynku kryptowalut. Zaledwie w ciągu kilku dni jego wartość wzrosła z 250 miliardów dolarów do 300 i dalej pobija kolejne rekordy. Na taki stan rzeczy największy wpływ ma oczywiście najwyższa w historii cena BTC. Jak szybko rosła cena Bitcoina w 2017 roku i ile dni potrzeba było by podskoczyła o kolejne tysiące dolarów? Odpowiedź znajdziecie w naszej infografice.

Droga do sukcesu

Początki zawsze są najtrudniejsze – jak słusznie zauważył w swojej wypowiedzi Mark Yusko, jedyną niepewną kwestią było przejście wyceny Bitcoina z poziomu 0 dolarów do 100. Osiąganie kolejnych rekordowych poziomów ma być według niego łatwe. Patrząc na najnowsze wyceny BTC, założyciel firmy doradzającej przy inwestycjach nie mylił się. Nowe ATH osiągane są coraz szybciej.

Aby Bitcoin po raz pierwszy był wart ponad 1000 dolarów potrzebne było niemal 1800 dni. W wyniku pierwszej poważnej korekty, na kolejny tysiąc trzeba było czekać aż 1271 dni. Potem jednak wszystko poszło już bardzo szybko. Na początku tego roku BTC po trzech latach dosyć powolnego odbudowywania wartości, warty był ponownie około tysiąca dolarów.

Cena Bitcoina w 2017 roku

Tym razem dobicie do etapu 2000 zajęło największej kryptowalucie jedynie 138 dni. Kolejne tysiące upływały jeszcze szybciej – najdłużej, nieco ponad 2 miesiące, trzeba było czekać na osiągniecie pułapu 4000$. Źródła spowolnienia można upatrywać w niepewności związanej z hard forkiem Bitcoin Cash i aktywacją SegWit.

Mimo, że niekorzystne wieści z Chin na trochę również spowolniły wzrost ceny Bitcoina, od połowy października tempo naprawdę przyspieszyło. Potrzebny był jedynie tydzień na umocnienie się BTC do poziomu 9000$. Do 10 tysięcy dobiliśmy w 2 dni a dzisiejszy poziom 11 000 to już mniej niż 24 godziny.

Wiele osób upatruje już kolejnej dużej korekty. Prędzej czy później zapewne do niej dojdzie, jednak póki co cena Bitcoina w 2017 roku nadal rośnie. Widząc jak niewiele czasu potrzeba do pobicia nowych rekordów, prognozy znanych osób dotyczące przyszłej wartości BTC są coraz bardziej prawdopodobne.