Według twitterowych doniesień wszystkie Chińskie giełdy mają zakończyć swoją działalność, z uwagi na rządowe regulacje.  

Po tych doniesieniach cena Bitcoina spadła o ponad 20% względem 24 godzin, kształtując się poniżej $3 000.

Po wczorajszym ogłoszeniu zakończenia operacji przez BTCC, dzisiaj kolejne giełdy wydały podobne oświadczenie – ViaBTC i YoBTC.

Część społeczności uważa, że gdy rynek reaguje bardzo nerwowo na doniesienia z Chin, to długookresowa wartość Bitcoina jest stabilna.

Bharath Rao, CEO Leverj  powiedział:

Cena jest zawsze wynikiem chciwości, strachu i odbicia zmian w polityce w danym momencie. Regulacje nie są ani potrzebne, ani możliwe dla zdecentralizowanych modeli. Przyszłość całej społeczności kryptowalut może być nieco jaśniejsza, jeżeli będzie rozwijana w szybkim tempie, bez ograniczania ich wymieniania.

Pozytywne wieści

Jak donosi Jihan Wu, dwie największe Chińskie giełdy – OkCoin i Huobi, dostały dodatkowy miesiąc na zamknięcie swojej działalności. 

Informacje te potwierdziły się parę godzin później w raporcie opublikowanym na Caixi. Informuje, że dwie największe giełdy dostały pozwolenie na kontynuację swojej działalności dłużej niż pozostałe podmioty.

Rynek zareagował na te informacje bardzo pozytywnie. Cena Bitcoina odbiła się z poziomu $2 972, do ponad $3 500 w momencie publikacji.

coinmarketcap dowbit

Oficjalne oświadczenie Chińskiego rządu odnośnie regulacji giełd kryptowalut nadal nie zostało ogłoszone. Wszystkie doniesienia w tym momencie są jedynie plotkami. Plotkami na, którę rynek bardzo mocno reaguje.