Chiny znane są z nieprzyjaznej postawy wobec Bitcoin i kryptowalut. Fala regulacji w tym kraju spowodowała i nadal powoduje poważne skutki dla całego rynku kryptowalut.

W zeszłym roku kraj ten wstrząsnął rynkiem, zakazując nie tylko ICO, ale także handlu kryptowalutami na rynku lokalnym. Kilka dni temu okazało się, że władze Pekinu planują pójść krok dalej i zakazać także handlu na giełdach zagranicznych. Teraz, pośród tych prób kontrolowania rynku i przemysłu w kraju, pojawiają się pogłoski o możliwej adaptacji Ripple przez  People’s Bank of China (Chiński Bank Ludowy).

Ambasadorzy blockchaina?

W zeszłym roku przedstawiciele PBoC odwiedzili siedziby zarówno Coinbase, jak i Ripple w celach badawczych. Celem było omówienie „istotnej” kwestii kryptowalut. Lokalny serwis informacyjny Sohu poinformował, że wizyta u różnych fintechowych startupów w San Francisco była częścią misji mającej na celu zrozumienie podejścia USA do regulacji dotyczących blockchain:

„Dzięki obustronnej komunikacji, członkowie delegacji doszli do szeregu skutecznych i wartościowych wniosków w sprawie podejścia regulacyjnego w dziedzinie technologii fintech.

Oficjalne konto delegacji Ripple wspomniało również o wizycie:

Pogłoski o akceptacji przez Chiny

Pomimo świetnych wiadomości, wizyta nie przyniosła żadnych nowych efektów. Wczoraj jeden z użytkowników Reddita, Panosmek, opublikował link do artykułu na portalu Coinsforest. Artykuł opowiada o ogłoszeniu projektu Chińskiego Banku Ludowego, dotyczącego branży fintech opartego na technologii Ripple:

“Bank wyjawił, że w przyszłości zaimplementuje technologię do międzynarodowych rozliczeń.”

Mimo tego, że to nadal tylko plotki, tego typu plany  wydają się być realne. Wiele innych banków w Azji również wykorzystuje technologię Ripple w swoich procesach. Wierzycie, że chiński bank centralny zaadaptuje rozwiązania Ripple? Dajcie znać w komentarzach!