co to ico

Czym jest ICO?

Chcesz wiedzieć skąd ludzie biorą te wszystkie innowacyjne kryptowaluty? Większość z nich zdaje się odnosić sukcesy. Są także całkiem dochodowe. Jak w takim razie znaleźć wiarygodną kryptowalutę i zainwestować w nią środki, zanim zrobi to ktokolwiek inny? Odpowiedzią na to pytanie jest ICO.

Jeśli chcesz wiedzieć czym dokładnie jest ICO i dlaczego staje się coraz popularniejsze każdego dnia, zachęcamy cię do przeczytania tego artykułu. Zapoznamy Ciebie z całkiem nowym sposobem odnajdywania kryptowalut, które nie kosztują tysięcy dolarów za sztukę.

Opis i wyjaśnienie

Najważniejszą rzeczą w zrozumieniu, czym jest ICO, jest pojęcie koncepcji crowdfundingu (choć ICO ma charakter bezzwrotny). ICO, inaczej Initial Coin Offering, to startup w tematyce kryptowalut. Daje on możliwość zainwestowania kapitału w zupełnie nowy system.

ICO pokazuje nam projekty i potencjalne kryptowaluty, które mogą wystartować w najbliższej przyszłości. Jednym z najbardziej popularnych projektów ICO było Ethereum. Jego kryptowaluta Ether jest obecnie, zaraz po Bitcoinie, najbardziej popularną kryptowalutą dostępną na rynku.

Najlepszym sposobem na potwierdzenie wiarygodności ICO jest przeglądanie for internetowych. Poszukaj tych koncentrujących się na tematyce kryptowalut – to najłatwiejszy i najbezpieczniejszy sposób znajdowania ciekawych ICO. Poza tym istnieją specjalne strony, na których można sprawdzić listę wszystkich Initial Coin Offerings!

Dlaczego ICO jest tak popularne?

Cała koncepcja jest relatywnie nowa. Ciężko jest jednoznacznie określić, kiedy pojawiły się pierwsze takie startupy, aczkolwiek pierwszą znaczącą inicjatywa było Ethereum. Społeczność szybko zorientowała się, że ta sieć może mieć ogromny wpływ na rozwój kryptowalut oraz technologii blockchain. Ludzie zdecydowali się poprzeć pomysł. Teraz widzimy, jak bardzo im się to opłaciło.

Oczywiście istnieją także inne powody, dla których ICO jest popularne. Jeżeli nie szukamy tylko sposobu na inwestycję, powinniśmy monitorować rynek w poszukiwaniu nowych kryptowalut dla innego celu. W momencie startu jest bardzo prawdopodobne, że cena kryptowaluty będzie rosła. Jest to najlepszy moment na rozpoczęcie kopania. Dlaczego? Mała konkurencja oznacza większe nagrody! Z czasem nagrody te będą warte coraz więcej!

Jakie są zalety korzystania z ICO?

ICO jest warte rozważenia, jeśli sami jesteśmy programistami. W ten sposób możemy zbierać fundusze potrzebne do rozwoju.

Inną korzyścią połączoną z zagadnieniem ICO jest szansa na zdobycie większej ilości pieniędzy. Inwestowanie w funkcjonujące kryptowaluty jest drogie, a w przypadku najbardziej popularnych zysk jest niski. Kiedy spojrzymy na oferty ICO, zobaczymy lepszą szansę do zarobku.

Wady ICO

Niestety, istnieje mnóstwo osób, które wykorzystują ICO do oszukiwania ludzi. Bez podawania konkretnych informacji, niektórzy wyłudzają ogromne ilości pieniędzy, aby potem zniknąć.

Z tego powodu, wiele osób jest nastawionych bardzo sceptycznie do ICO i nie chce przeznaczać swoich środków i zaufania w takie projekty. Większość projektów ICO od początku uznawana jest za oszustwo. Programiści, którzy szukają wsparcia, aby rozpocząć legalny biznes, mają często z tym duży problem.

Podsumowanie

Pomimo wad, społeczność znajduje sposoby na odróżnianie projektów oszustów od tych prawdziwych. Pamiętaj, żeby spojrzeć na ICO pod kątem wszystkich potrzebnych informacji i szczegółowego wytłumaczenia business planu. Dzięki temu zwiększają się szanse znalezienia projektu, w który warto zainwestować.