Stało się! Ethereum przekroczył granicę $1000 i tym samym zbliża się do $100 mld kapitalizacji! Projekt Vitalika Buterina rozwija się w dobrym kierunku i zyskuje przychylność wielu członków społeczności. Ale co dalej?

Ethereum rośnie!

Ethereum zwiększyło w grudniu swoją wartość dwukrotnie. Z ok. $400 do ponad $1000! To z pewnością radosna informacja dla wszystkich hodlerów. W takim tempie, ETH stanie się trzecią kryptowalutą, która przekroczyła kapitalizację  $100 mld.

Pytanie, które zadaje sobie część społeczności, dotyczy tego, co teraz się wydarzy. Czy kurs Etheru ma szansę dalej piąć się do góry i wybijać kolejne szczyty? Użytkownik Reddita, TrueValue Capital, zauważył, że poprzednim razem, gdy Ripple zaczynało wyprzedzać Ethereum, spowodowało to gwałtowne wzrosty ETH w najbliższych tygodniach.

Ciężko powiedzieć, czy ta teoria faktycznie będzie miała zastosowanie. Jeszcze inni twierdzą, że korekta na XRP spowoduje dopływ nowego kapitału do BTC i ETH. Ze względu na ostatnie gwałtowne wzrosty Ripple, ten scenariusz wydaje się być zdecydowanie bardziej prawdopodobny.

Podsumowanie

Nastroje wokół ETH wydają się być pozytywne, z resztą nie ma się czemu dziwić. Kryptowaluta, smart contracts, deweloperzy, Buterin już wielokrotnie udowadniali, że Ethereum jest stabilnym projektem, na którym opiera się duża liczba tokenów.

Nawet w sytuacji zamrożenia środków na portfelach, Parity zachowało zimną krew, a społeczność nie przestała wierzyć. To chyba dobry znak. Życzymy dalszej ETHerowej rewolucji!