jak kupić bitcoin

Jak mogę kupić Bitcoina? Naucz się więcej o kupowaniu walut cyfrowych.

Kryptowaluty z każdym dniem zyskują coraz większą popularność. W 2008 roku nikt nie spodziewał się, że waluta stworzona w Internecie bez jakiegokolwiek fizycznego odpowiednika, może osiągnąć tak wielki sukces. Dekadę później, Bitcoin stał się najbardziej wartościową kryptowalutą na świecie. Coraz więcej osób poszukuje odpowiedzi na pytanie, jak kupić Bitcoina?

Na początku było to stosunkowo trudne. Teraz, dzięki specjalnym stronom z certyfikatami i rekomendacjami, możemy kupować BTC bezproblemowo.

Zanim pokażemy Ci, jak kupić BTC, warto wiedzieć jedną rzecz. Wraz ze zwiększającym się zainteresowaniem, pojawia się także coraz więcej oszustów. Dlatego zawsze powinieneś wybierać zweryfikowanego sprzedawcę.

Kupno BTC z wykorzystaniem rynku

Jednym z najkorzystniejszych i najpopularniejszych sposobów na kupno Bitcoina jest zrobienie tego poprzez rynek. Istnieje sporo oficjalnych grup, które oferują takie usługi. Tam można handlować BTC z innymi użytkownikami i wymieniać na niego swoje rodzime waluty. Daje to możliwość przeglądania wielu ofert i kupowania bitcoina bez ponoszenia dodatkowych opłat. Dodatkowo, cały proces nie wymaga dodatkowej rejestracji.

Giełdy wymiany kryptowalut

Jeśli nie jesteś zainteresowany rozwiązaniem rynkowym, możesz także kupić Bitcoina poprzez giełdy. Platformy te są jednak mniej atrakcyjne, jeśli chodzi o kupno i sprzedaż Wynika to ze zwiększania/zmniejszania ceny BTC w zależności od tego, czy chcesz go kupić czy sprzedać. Wymiany na giełdzie podlegają zazwyczaj dodatkowym opłatom, dlatego są mniej opłacalne. Niektóre giełdy nie wymagają weryfikacji, więc zapewniają anonimowość.

Zakupy indywidualne

Trzecim sposobem na kupno BTC jest znalezienie użytkownika, z którym indywidualnie można umówić się na wymianę. W tym przypadku nie generujemy dodatkowych kosztów związanych z transakcją. Jedynym problemem jest znalezienie wiarygodnej osoby. Jak to zrobić?

Poza specjalnymi serwisami ogłoszeniowymi, możesz zawsze poszukać takich osób na forach. W przypadku forum, ważne jest to, aby zawierać transakcje tylko ze zweryfikowanymi użytkownikami. Kiedy już dokonasz udanej transakcji, nie zapomnij zostawić opinii dla innych użytkowników.

Jakich metod płatności mogę użyć?

Bardzo dużo serwisów akceptuje przelewy bankowe, oczywiście musisz też pamiętać o posiadaniu portfela Bitcoin. Z innych metod, możesz korzystać z karty, PayPala, gotówki. Wszystko zależy od tego gdzie kupujesz BTC.

Teraz już wiesz!

Bitcoin jest najpopularniejszą kryptowalutą na świecie. Nie ma problemów z jego kupnem. Kwestią, którą jednak zawsze podkreślamy, jest bezpieczeństwo. Pamiętaj, żeby zawsze korzystać z usług sprawdzonych firm i użytkowników!