jak sprzedać bitcoina

Jak mogę sprzedać Bitcoina?

Bitcoin i inne kryptowaluty stały się bardzo popularne ostatnimi czasy. Istnieją również firmy, które oferują Bitcoina, jako regularne wynagrodzenie. Przykładem takiej firmy może być GMO Internet Group – japoński gigant internetowy,  o którym pisaliśmy w tym artykule. Poza tym ludzie otrzymują BTC w najróżniejszy sposób. W tym artykule wyjaśnimy Ci, jak sprzedać bitcoina.

Zastanawiasz się co zrobić, kiedy chcesz sprzedać kryptowaluty? Jak tego dokonać? Dużo początkujących osób w świecie kryptowalut zadaje to pytanie. Aby na nie odpowiedzieć, postanowiliśmy stworzyć kompleksową odpowiedź z sugestiami, gdzie sprzedać Bitcoina. Poniżej zaprezentujemy Wam różne miejsca, w których można dokonać transakcji od zweryfikowanych kupców. Tak jak w przypadku kupna BTC, te same strony mogą świadczyć usługi sprzedaży. 

Wymiany rynkowe

Pierwszą opcją powinny być wymiany na rynku. Dlaczego? Ponieważ oferują najlepsze warunki wymiany. Nie musisz marnować czasu na odsetki czy gorsze kursy. Tutaj warunki wymiany ustalane są przez rynek, nie przez usługodawcę. Inną korzyścią związaną z wykorzystaniem tej metody jest prawie stuprocentowa pewność, że nie zostaniemy oszukani. Odpowiedzialny za to jest proces weryfikacji użytkowników.

Niestety ta metoda kupowania BTC jest czasochłonna, wymaga rejestracji i weryfikacji. W większości przypadków jest to długi proces. Jeśli szukasz kryptogiełd, odsyłamy do zestawienia polskich kryptogiełd na wikipedii.

Kantory

Co z innymi sposobami? Jak jeszcze mogę sprzedać Bitcoina? Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie kantorów. W tym przypadku cena BTC jest kontrolowana przez pośredników. Innymi słowy, sprzedaż Bitcoina po gorszym kursie.

Kantory są mniej dochodowe z tego powodu. Nie zmienia to faktu, że oferują szybszą weryfikację, która jest również mniej skomplikowana. Dzięki temu, jest to świetne rozwiązanie dla szybkiej i bezproblemowej wymiany. Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas spisem polskich kantorów bitcoin.

Kupcy indywidualni

Trzecią opcją jest sprzedawanie Bitcoina metodą peer-to-peer. Skupia się ona na wyszukiwaniu osób, które nie chcą nigdzie się rejestrować, a także nie chcą dokonywać transakcji u pośredników. W celu zapewnienia bezpieczeństwa i wiarygodności, zaleca się poszukiwanie potencjalnych kupców przy pomocy forów, social mediów albo specjalnie przeznaczonych do tego celu portali.

Oczywistą wadą tego rozwiązania jest brak gwarancji, że nie zostaniemy oszukani w trakcie transakcji. Istnieje dużo osób, które twierdzą, że jest to najszybszy i najprostszy sposób na sprzedanie swoich BTC. Wynika to z braku jakiejkolwiek weryfikacji, która mogłaby spowolnić proces.

Co jeszcze polecamy?

Jeśli żadne z zaproponowanych rozwiązań Tobie nie odpowiada, cały czas istnieje jeszcze jeden sposób na sprzedanie BTC bez żadnych trudności. Możesz sprzedać Bitcoiny za gotówkę w Twojej okolicy. Jest to związane z kupcami indywidualnymi. Tak, jak w metodzie peer-to-peer, musisz znaleźć zainteresowanego kupca, a następnie umówić się na spotkanie.

Wnioski – czy łatwo sprzedać BTC?

Wierzymy, że ten artykuł dokonał podsumowania metod sprzedaży Bitcoina. Pamiętaj, aby poszukiwać wiarygodnych źródeł, od których możesz kupić/sprzedać swoje kryptowaluty. Kiedy będziesz pewny bezpieczeństwa, pamiętaj, żeby wymiana ta była korzystna – warto śledzić bieżace kursy kryptowalut na stronie jak coinmarketcap.com.