Stary, dobry John Mcafee, twórca jednego z najpopularniejszych systemów antywirusowych jest jednym z najpewniejszych swojego zdania ludzi na świecie. Tym razem jego ego przeszło wszelkie granice. Wiara McAfee’go jest w Bitcoina jest silna. Tak silna, że postanowił podbić cenę swojego zakładu.

O co chodzi?

W lipcu 2017 roku, John McAfee założył się za pośrednictwem Twittera, że do końca 2020 roku cena Bitcoina będzie wynosiła 500.000 dolarów za sztukę. Poza tym powiedział, że zje swoje genitalia w telewizji, w przypadku nie spełnienia się jego przewidywań. Zakład ten, jak bardzo kontrowersyjny by nie był, przyciągnął rzesze ludzi.

Wcześniejsza prognoza McAfee’go dotyczyła tego, że Bitcoin do końca 2017 roku osiągnie cenę 5.000 dolarów. Jego obliczenia bazowały na specjalnym modelu, którego McAfee był pewny. Jak się okazało, ten ekscentryk miał rację, a nawet jego obliczenia okazały się sporym niedoszacowaniem, gdyż cena BTC wzrosła ponad dwukrotnie od wartości podanej w zakładzie.

McAfee podbija stawkę

29 listopada, McAfee zmienił reguły zakładu. Stwierdził, że budując swój poprzedni model, nie uwzględnił tak wielkiego tempa wzrostu wartości Bitcoina. Dokonując weryfikacji poglądów, powiedział, że BTC do 2020 roku będzie miał wartość miliona dolarów!

Warunki przegranej się nie zmieniły. McAfee nadal twierdzi, że zje swoje genitalia, jeśli się pomyli. Wiara w najpopularniejszą kryptowalutę jest w nim silna, jednak to może być za mało, żeby ta entuzjastyczna prognoza się sprawdziła.

Kultowy zakład

Zakład o genitalia McAfee’go stał się kultowy. Powstają liczne strony, które sprawdzają, ile czasu na spełnienie ma jeszcze prognoza. Jest to pewna forma żartu. Wszyscy traktują z uśmiechem na ustach tę wypowiedź, a internauci pilnują skrupulatnie kursów, żeby potem wytknąć McAfee’mu pomyłkę.