kopanie ethereum

Chcesz wiedzieć, jak działa wydobywanie Ethereum?


Kryptowaluty stały się całkiem nową, cyfrową alternatywą dla zarabiania pieniędzy. Cały proces wydobywania wirtualnych walutjest raczej trudny do wytłumaczenia. Chcemy pokazać Wam różnice między wydobywaniem Ethereum, a Bitcoina.

W trakcie tłumaczenia tego, jak działa wydobywanie ETH, będziemy dokonywać porównań do sieci Bitcoin. Kolejne części naszego artykułu pokażą, dlaczego wydobywanie Ethereum jest przede wszystkim dla profesjonalistów, a nie tylkoludzi z zaawansowanym sprzętem.

Jak działa kopanie Ethereum? Analiza

Ludzie wierzą, że kopanie kryptowalut działa na tej samej zasadzie w każdym przypadku. Oczywiście każdy użytkownik, który tylko chce zdobyć Ether, Bitcoina, czy inną kryptowalutę, nie zauważy różnicy. Wirtualna waluta, która używa technologii blockchain lub innych platform open-source, różni się przeznaczeniem.

Sieć Ethereum potrzebuje użytkowników i ich mocy obliczeniowej nie tylko do modyfikowania i utrzymywania całej sieci, ale także podtrzymywania jej zdolności open-source do udostępniania zdecentralizowanych aplikacji wszystkim. W tym przypadku wykorzystuje się moc obliczeniową do czegoś więcej niż tylko aktualizowanie księgi transakcji, jak to dzieje się w przypadku Bitcoina.

Proces kopania sprowadza się do jednego. Potrzebujemy ściągać konkretny zestaw aplikacji, które połączą nas z siecią Ethereum. Kiedy połączysz się z siecią i wszystko poprawnie skonfigurujesz, będziesz miał szansę na otrzymanie Etheru – kryptowaluty, którą twórcy Ethereum wykorzystują do nagradzania tych, którzy wspierają ich sieć.

Podstawy są bardzo proste. Kopanie to po prostu przekazywanie sieci blockchain mocy obliczeniowej twojego komputera. Im bardziej wydajny komputer posiadasz, tym więcej obliczeń jest on w stanie wykonać, dzięki czemu otrzymasz więcej Etheru. Ale jak wygląda sieć Ethereum w porównaniu do Bitcoina?

Ethereum i Bitcoin – podobieństwa i różnice

Pomimo faktu, że obie te sieci korzystają z tej samej technologii, to jednak bardzo się różnią. Po pierwsze, Bitcoin wykorzystuje specyficzny aspekt technologii blockchain, który tworzy księgę dla waluty. Jeśli chodzi o Ethereum, otrzymujemy wolne miejsce, w którym można dzielić się aplikacjami bez jakichkolwiek ograniczeń i kontroli. Dodatkowo, przepływ informacji jest także darmowy, dzięki zdecentralizowanemu systemowi. Oczywiście nie znaczy to, że kopanie za pośrednictwem sieci Ethereum jest trudniejsze.

Inną różnicą między Bitcoinem i Ethereum jest także dostępność. Ethereum można kopać przy użyciu zwykłego komputera. W przypadku Bitcoina, trzeba posiadać przynajmniej osobne urządzenie i specjalnie przygotowane do tego miejsce. Dlatego Ethereum jest przyjaźniejsze dla nowych użytkowników.

Poza takimi różnicami, jak przeznaczenie sieci i inny dostęp do kopania, reszta jest w zasadzie podobna. Otrzymujemy kryptowalutę, która jest bardzo wartościowa na rynku. Wszystko opiera się na tym samym silniku, a ich popularność rośnie każdego dnia.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że teraz wszystkie pytania związane z kopaniem Ethereum są jasne. W razie jakichkolwiek pytań, nie bój się nas spytać!