Cena NEO znacznie spadła podczas ostatniej korekty, ale obecnie trend się odwrócił. Często nazywana „chińskim Ethereum”, kryptowaluta NEO po raz pierwszy złamała $100! Wzrost ten jest odzwierciedleniem ożywieniem całego rynku kryptowalut, a także informacji o dodawanych na japońską giełdę Quoine parach NEO/JPY i NEO/USD. Wielu inwestorów nadal uważa, że NEO jest niedoszacowane, biorąc pod uwagę możliwości w Chinach. Nawet z mniej pozytywnymi wiadomościami niż inne kryptowaluty (jak na przykład Ripple), NEO kontynuuje swój stały wzrost po $100.

Kryptowaluta NEO

„Chińskie Ethereum”

NEO – podobnie jak Ethereum – jest zasadniczo oprate na platformie smart contractów, ma na celu wypełnienie roli Ethereum w Chinach. NEO zostało opracowane zgodnie z chińskimi przepisami i jest zgodne ze stanowiskiem rządu w sprawie kryptowalut. Z tego powodu wielu ludzi wierzy, że NEO ma przed sobą wielką przyszłość w kraju, który niedawno zaczął słynąć z surowych przepisów dotyczących kryptowalut. We wrześniu Chiny zakazały ICO i zamknęły giełdy kryptowalut. Jeśli NEO będzie jedną z niewielu firm, które mogą legalnie rozwijać się w Chinach – cena być może wystrzeli jeszcze szybciej.

Duży potencjał?

Użytkownik twittera @crypto_rand przeprowadził sondaż z udziałem 15 000 osób, które w 2018 r. wybrały NEO jako kryptowalutę o największym potencjale, wyprzedzającą Bitcoina i Ethereum.
Ponadto, Forbes umieścił NEO na swojej liście monet, które prawdopodobnie podwoją swoją wartość w 2018 roku. Są to przesłanki, które przypominają nam, że warto obserwować tą kryptowalutę 2018 roku.