Usługodawca anonimowych VPN – TorGuard ogłosił, że zaczyna przyjmować opłaty w Bitcoinach za pomocą Lightning Network (LN)W celu skrócenia czasu transakcji i zmniejszenia opłat, użytkownicy mogą teraz płacić za usługi za pomocą Bitcoin używając Lightning.

Płatność za pomocą Lightning Network

Testnet sieci LN został uruchomiony w zeszłym miesiącu, wzbudzając sporo ekscytacji w społeczności kryptowalut. TorGuard jest pierwszą firmą, która akceptuje płatności za pomocą głównej sieci Lightning Network.

Deweloperzy TorGuard wyraził swoje niezadowolenie z interfejsu testnetu.

Entuzjaści LN  zareagowali z ekscytacją, gdy przedstawiciele obsługi klienta zaoferowali płatności w sieci Lightning Network.

Czy węzeł LN (mainnet) jest uruchomiony? Jeśli tak, mogę wystawić Ci fakturę za 1 miesiąc naszej usługi w wysokoście 1 satoshi,” powiedział przedstawiciel firmy.

Większość użytkowników Bitcoina twierdzi, że Lightning Netowork jest odpowiedzią na niektóre niedociągnięcia „wirtualnego złota”. Na przykład wysokie opłaty transakcyjne i długi czas potwierdzenia nadal utrudniają działanie sieci.

Wady Bitcoina

Z drugiej strony krytycy LN argumentują swoje stanowisko tym, że koszty transakcyjne mogą być znacznie wyższe ze względu na koszty operacyjne kanału.

Alternatywne wirtualne waluty, takie jak Bitcoin Cash czy Ripple, również rozwiązują te problemy, ale innym podejściem. Pierwsi adopterzy Bitcoina, nadal wierzą, że rozwiązania takiej jak LN pozwolą nadal realizować pierwotne założenia największej kryptowaluty.

Wciąż prowadzone są zawzięte debaty w środkowisku kryptowalut o to, która waluta najlepiej służy duchowi wolności i decentralizacji. A jakie jest Twoje zdanie? Myślisz, że LN przywróci dawny blask Bitcoinowi, czy rozwiązania należy szukać wśród altcoinów?