Miesiąc temu pisaliśmy o innowacyjnym projekcie islandzkiej artystki Bjork. Jej nowy album “Utopia” miał nagradzać kupujących AudioCoinem i być dostępnym za kryptowaluty. Zespół Monero idzie jeszcze dalej. Przedstawiamy Wam Project Coral Reef!

Monero przyciąga artystów

Project Coral Reef zbiera 45 artystów oraz 5 sklepów internetowych, które w okresie świątecznym będą sprzedawać albumy artystów w promocyjnej cenie, jeśli płatność zostanie dokonana za pomocą Monero.

Lista artystów prezentuje się imponująco! Mariah Carey – autorka najbardziej popularnego świątecznego przeboju – “All I want for Christmas”, Sia i Lana del rey – gwiazdy muzyki popularnej, Slayer – legenda metalu, a także wielu innych artystów różnych nurtów muzycznych!

Swoją opinię na temat kryptowalut wyraził raper, G-Eazy:

“Kryptowaluty stają się coraz popularniejsze, to ważne, żeby moi fani mieli możliwość wyboru, co do tego jak zapłacić za moje utwory i gadżety. Monero jest jedną z najbezpieczniejszych i najbardziej prywatnych kryptowalut, to najlepsza opcja dla moich fanów na okres świąteczny – akurat przed premierą mojego albumu”

Co stoi za Project Coral Reef?

Naveen Jain to twórca projektu, a także miłośnik Monero. Na przestrzeni swojej kariery współpracował z wieloma artystami. Dla niego największą barierą do pokonania przed kryptowalutami jest brak ich akceptacji w handlu. Liczba użytkowników Monero jest całkiem spora, a nie mają oni wystarczająco dużo okazji do wydawania swoich coinów na “fajne rzeczy”. Project Coral Reef ma być częściowym rozwiązaniem tych problemów. Oferowanie produktów popularnych muzyków ze zniżką będzie świetną okazją do spopularyzowania płatności przy pomocy kryptowalut.

Adopcja!

Projekt Naveen’a Jain’a to ważny krok dla Monero, ale także dla świadomości społeczeństw wobec kryptowalut. Tworzenie tego typu akcji pokazuje, że korzystanie z kryptowalut jest nie tylko łatwe, ale i opłacalne. Dzięki możliwości zastosowania transakcji z użyciem kryptowalut przy świątecznych zakupach, na pewno spopularyzowany zostanie użytek Monero.