Bitcoin na początku tygodnia złamał barierę $10 000, a dzisiaj świat obiegła informacja o wprowadzeniu kontraktów futures na wirtualne złoto na NASDAQ.

Bitcoin na NASDAQ

Nowojorska giełda zaprezentowałą plan wprowadzenia kontraktów futures na Bitcoina w następnym roku, jak możemy przeczytać na portalu Bloomberg. NASDAQ stanie się trzecią giełdą, po CBOE i CME, która postanowiła wejść w rynek kryptowalut. Najwcześniej produktów związanych z Bitcoinem możemy się spodziewać dopiero w 2 kwartale następnego roku. Trading będzie odbywał się na platformie NFX, która powstała w 2015 roku.  

Pomimo, że CME Group ma znacznie bogatszy portfel usług opartych o kontrakty futures, to NASDAQ jest bardziej popularną giełdą. Dla przeciętnego inwestora, uruchomienie rynków na Bitcoina przez nowojorską giełdę, może być odebrane jako jasny sygnał opłacalności inwestycji w kryptowaluty.

Gdy wciąż czekamy na oficjalne stanowisko nowojorskiej giełdy, to można odnotować rosnący popyt na produkty finansowe oparte na Bitcoinie. Wydaje się, że w ślady NASDAQ, CBOE i CME z upływem czasu będzie szło coraz więcej giełd. W końcu są to najwięksi gracze na rynku finansowym i to oni wyznaczają nadchodzące trendy.