Bitcoin bije kolejne rekordy. W momencie pisania tego artykułu przebił granicę 45.000 złotych. Tak wysoki poziom oznacza, że znamy nazwiska pierwszych oficjalnych bitcoinowych miliarderów!

Bracia Winklevoss i ich fortuna

Cameron i Tyler Winklevoss znani są głównie z tego, żę w 2008 roku pozwali Marka Zuckerberga, twórcę Facebooka, o kradzież pomysłu na stworzenie portalu społecznościowego. Proces przyniósł im odszkodowanie w wysokości 65 milionów dolarów.

W 2013 roku, bracia poinformowali w wywiadzie dla New York Timesa, że posiadają BTC o łącznej wartości 11 milionów dolarów. Stali się pierwszymi osobistościami, które otwarcie przyznały się do posiadania tak wysokiej wartości spekulacyjnego aktywa.

Cztery lata później

Dzisiaj, przy obecnym kursie Bitcoina, wartość majątku braci Winklevoss przekroczyła miliard dolarów. Cameron i Tyler twierdzą, że od 2013 roku nie sprzedali ani jednego swojego BTC.

W ciągu czterech ostatnich lat cena Bitcoina wzrosła o ponad 9000%. Miliarderzy kupili go po kursie $120. Spytani o to, co planują zrobić ze swoimi zapasami kryptowaluty, powiedzieli, że nie zamierzają ich wyprzedawać. Traktują tę inwestycję długoterminowo i mająduży kredyt zaufania do BTC.

Fortuna Winklevossów jest czymś niezwykłym. Kryptowaluty niemal codziennie dają zarobić tysiącom spekulantów, jednak tak wielka fortuna przekracza wszelkie wyobrażenia. Jeszcze więcej BTC może posiadać tajemniczy twórca BTC – Satoshi Nakamoto. Jego tożsamość pozostaje nieodkryta, ale spekuluje się, że ten posiada łącznie milion BTC. Dzisiaj byłyby warte 13 miliardów dolarów!