portfel ethereum

Wszystko co powinieneś wiedzieć o portfelach Ethereum!

Posiadanie portfela jest czymś niezwykle ważnym w dzisiejszych czasach. Fizyczne portfele pozwalają nam na przechowywanie walut w jednym, bezpiecznym miejscu. To samo dotyczy ich cyfrowych odpowiedników. Bardzo ważną rzeczą jest znalezienie wiarygodnego dostawcę portfeli cyfrowych dla sieci Ethereum. Wszystko po to, aby kryptowaluta, którą posiadamy, była bezpieczna. Oczywiście, istnieje wiele różnych portfeli, z których możesz korzystać. Popularny portfel jest Geth. Oficjalnym portfelem – stworzonym przez zespół developerów Etheru –  jest Mist, który jest wzbogacony o przeglądarkę smart contractów.

Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać właściwy portfel cyfrowy i jak unikać tych źle zabezpieczonych, artykuł ten powinien zapewnić Ci wszystkie potrzebne informacje. Zapoznaj się z nim, aby dowiedzieć się najważniejszych rzeczy o portfelach Ethereum. 

Różnica między portfelem Ethereum, a innymi cyfrowymi portfelami.

Portfele cyfrowe są do siebie całkiem podobne. Ich głównym celem jest przechowywanie kryptowalut i zapewnienie nam łatwego i szybkiego dostępu do nich. Z tego interfejsu realizujemy transakcje. Oczywiście portfele Ethereum są potrzebne do wszystkich finansowych przepływów i przychodów, ale co sprawia, że portfel Ethereum jest inny niż pozostałe? Przekonajmy się!

Cyfrowe waluty są do siebie podobne. Podobnie jest z portfelami. Oczywiście możemy zauważyć różnice w stopniu zabezpieczeń, zależne od typu portfela. Tak jak wspomnieliśmy już wyżej – niektóre portfele mogą jednak różnić się od standardowych portfeli walut cyfrowych. Dobrym przykładem jest Mist, który oferuje przeglądarkę smart contractów.

Poza zabezpieczeniami, portfele cyfrowe, które zostały stworzone z myślą o innych kryptowalutach mogą też różnić się językiem, w którym zostały napisane. Nie powinno to jednak mieć wpływu na sposób, w jaki korzystamy z naszych portfeli.

Gdzie znaleźć wiarygodny portfel Ethereum?

Istnieje sporo stron i serwisów, gdzie można znaleźć oficjalne portfele dla Ethereum. Nie musimy korzystać z tych, które polecane są najczęściej. W większości przypadków oferują one jednak najwięcej funkcjonalności. Portal Coinsutra.com przygotował zestawienie portfeli Ethereum, na rok 2018. 

Możesz także odwiedzić fora o określonym temacie. Tam społeczność często poleca portfele według różnych kryteriów. Opinie innych ludzi są bardzo ważne w świecie kryptowalut, ale powinieneś także zwracać uwagę na profesjonalistów, którzy wiedzą więcej o konkretnym produkcie, niż przeciętny użytkownik. Specjaliści, których praca jest połączona z tematyką blockchain i całym światem kryptowalut, mogą pokazać Tobie jedne z najbardziej interesujących ofert, które nie tylko są najbezpieczniejsze, ale też najtrudniejsze do hakowania. Ciekawym przypadkiem jest sytuacja z 2017 roku, kiedy to na portfelach Parity zostało zamrożone około 300 milionów dolarów.

Który portfel Ethereum jest godzien polecenia?

Wybór tak naprawdę zależy od Ciebie. Jeśli szukasz prostego rozwiązania, polecamy Coinbase Ethereum wallet. Ta opcja jest prawdopodobnie najbardziej popularna na rynku i korzysta z niej mnóstwo użytkowników. Należy jednak pamiętać, że Coinbase nie udostępnia kluczy prywatnych użytkownikom.  Alternatywą jest portfel Exodus czy Jaxx. Są one bardziej bezpieczne, ale również mniej mobilne.

Pamiętaj, że to tylko trzy portfele! Przed dokonaniem wyboru warto zrobić sprawdzić rynek w poszukiwaniu najoptymalniejszego rozwiązania dopasowanego do Twoich potrzeb.

Podsumowanie

To wszystko co dla Ciebie przygotowaliśmy w kwestii portfeli Ethereum. Wierzymy, że ten artykuł rozjaśnił Tobie temat portfeli Ethereum. Co najważniejsze, mamy nadzieję, że Twoje działania dotyczące sieci Ethereum będą przemyślane.