portfele bitcoin

Portfele Bitcoin są częścią systemu, która jest zdecydowanie bardziej unikatowa i bardziej zaawansowana, niż mogłoby się wydawać. Poniższy artykuł przekaże najważniejsze informacje odnośnie portfeli Bitcoin. Opowiemy Tobie, w jaki sposób portfele działają oraz jak przechowują Twoje kryptowaluty.

Portfele Bitcoin

Portfele Bitcoina są zaprogramowane do przechowywania kryptowaluty. Kiedy kupisz już konkretną ilość BTC, potrzebujesz miejsca do przechowywania kluczy prywatnych transakcji. Portfele zapewniają taką przestrzeń oraz generują Twój adres Bitcoin, odpowiedzialny za wszystkie transakcje.

Każda transakcja jest zabezpieczona, ponieważ jest oparta na zasadach blockchain – elektronicznej księgi, gdzie przetrzymywane są wszystkie transakcje. Poza tym, portfele korzystają z kodowania w celu zabezpieczenia przed hakerami, więc jest to zdecydowanie bezpieczniejsze, niż wypłacanie pieniędzy z bankomatu albo używania karty w lokalnym sklepie.

Istnieje kilka rodzajów portfeli. Wyboru pomiędzy nimi powinieneś dokonywać w oparciu o swój poziom zaawansowania oraz ilość BTC, którą chcesz przechowywać. Co do zasady, lepiej jest wybrać rozwiązanie bezpieczniejsze od łatwiej dostępnego.

Aplikacje portfeli

Ten typ portfela jest mniej mobilny niż pozostałe, ale jest za to bezpieczniejszy. Instalujemy portfel wraz ze wszystkimi plikami na naszym komputerze lub z USB. Portfel gwarantuje wysokie bezpieczeństwo z pełną funkcjonalnością. Nie mniej jednak, możemy używać ich wyłącznie na naszym komputerze, albo poprzez USB. Synchronizują się z siecią Bitcoina przez stosunkowo długi czas i zajmują dużo miejsca na dysku.

Portfele offline

Te portfele nie są połączone z Internetem. W dużym skrócie, portfele te są używane jako sejf do przechowywania bitcoinów, gdzie to Ty jesteś posiadaczem prywatnych kluczy. Portfele te są rekomendowane, gdy potrzebujesz przechowywać wysokie sumy przez długi czas.

Portfele online

Jedne z najbardziej dostępnych portfeli z najmniejszym poziomem zabezpieczenia. Twoje środki są całkowicie zależne od zewnętrznej instytucji. Zaleca się przechowywanie na takich portfelach tylko małych ilości środków.

Portfele mobilne

Aplikacje dla smartfonów i tabletów. Tak jak sugeruje nazwa, są one bardzo mobilne i możemy ich używać do płacenia w restauracjach i innych miejscach, gdzie odczytany zostanie kod QR. Portfel ten przeznaczony jest raczej do wykonywania codziennych operacji i użytku Bitcoina.