Bitcoin wrócił już do formy po ostatniej 20% korekcie w zeszłym tygodniu i jego wartość rośnie w kierunku nowych ATH. Pojawianie się kolejnych dobrych wieści z pewnością jeszcze bardziej napędzi jego wzrosty. Gigant świata audytu finansowego, PricewaterhouseCoopers (PwC) rozpoczął przyjmowanie płatności w Bitcoin za swoje usługi w oddziale w Hong Kongu.

Dyrektor PwC, Raymund Chao podkreśla, że przyjmowanie Bitcoinów jest podyktowane chęcią firmy do wykorzystania nowych technologii:

„Jest to również znak, że Bitcoin i inne uznane kryptowaluty stały się szerzej akceptowaną formą rozliczeń.”

PwC wykorzystuje nowe technologie

PwC jest zaangażowane w technologię blockchain i rynek kryptowalutowy od 2014 roku. Firma badała możliwości zastosowania blockchain w różnych branżach. Jednym z przykładów jest współpraca z think tankiem Z/Yen mająca na celu zbadania możliwości wdrożenia blockchain przy hurtowej sprzedaży ubezpieczeń.

Działania te są częścią planu aby spopularyzować usługi konsultingowe dla nowo powstałej branży. Klienci mają potrzebować porad odnośnie kryptowalut, inwestycji, giełd oraz ICO. Na rynku obecnych jest wiele projektów, które okazują się oszustwami. Opinia szanowanej firmy o światowej renomie może być potrzebna, aby wybrać przedsięwzięcia, które się powiodą i przysporzą inwestorom pieniędzy.

Kto pierwszy?

PwC nie jest pierwszą firmą z „wielkiej czwórki”, która przyjmuje Bitcoiny. Zostali na tym polu uprzedzeni przez swojego konkurenta – Ernst & Young (EY). EY rozpoczęło przyjmowanie BTC za swoje usługi audytorskie i konsultingowe w Szwajcarii na początku bieżącego roku. Korporacja ta zainstalowała również w zeszłym roku bankomat Bitcoin w swoich biurach jednocześnie rozwijając własny portfel. Sytuacja nie jest zaskakująca ponieważ Szwajcaria charakteryzuje się bardzo pozytywnym podejściem do kryptowalut.

Akceptacja BTC przez PwC to kolejny ważny krok w kierunku adopcji Bitcoina na poziomie instytucjonalnym. CME ogłosiło wcześniej, że będzie oferować kontrakty futures na Bitcoin od 18 grudnia. Kolejne firmy również zamierzają udostępnić w najbliższym czasie analogiczne instrumenty. Ile czasu zatem potrzeba aby Wall Street w pełni zaakceptowało Bitcoina? Myślicie, że to kwestia kilku miesięcy czy też przyjdzie nam jeszcze poczekać?