Nie można zaprzeczyć, że ten rok był udany dla kryptowalut. Mieliśmy różne skandale, rekordy cen goniące za rekordamidramaty, gniew i radość. Ale co najważniejsze, mieliśmy wzrost rynku. I to nie byle jaki – gwałtownie rosnąca cena bitcoina spowodowała wzrost kapitalizacji całego rynku, jak i przyspieszenie adaptacji kryptowalut. Jednak niektóre z największych firm na świecie nie zaakceptowały jeszcze Bitcoina w swoim biznesie.

Chcecie się założyć?

Raport Forbesa wskazuje, że kryptowaluty i technologia blockchain znajdą więcej miejsca na rynku w nadchodzącym roku. Betway Group, brytyjska platforma zakładów online oferuje opcje zakładów sportowych, kasynowych czy wszelkiego rodzaju innych rzeczy. Obecnie Grupa Betway posiada również zakłady pozwalające klientom postawić na spółki, które ich zdaniem zaakceptują bitcoina w 2018 roku. Według Betway, szanse niektórych dużych firm akceptujących Bitcoin są wysoce prawdopodobne, podczas gdy inne wydają się mniej skłonne zaakceptować kryptowaluty:

  • Walmart – 83,3%
  • British Airways – 75%
  • McDonald’s – 66,67%
  • Amazon – 40%
  • Apple – 28,57%

Według Alana Algera, dyrektora ds. public relations i rzecznika Betway, rosnąca liczba osób posiadających wirtualne złoto może spowodować, że więcej firm będzie skłonnych je zaakceptować:

Wraz z gwałtownym wzrostem liczby ludzi, którzy posiadają BTC – uważamy, że wysoce prawdopodobne jest, że McDonald zacznie akceptować tę metodę płatności.

$20 000 – kolejne wyzwanie przed Bitcoinem

Alan przyznaje, że Bitcoin rzeczywiście może być bańką, ale nawet jeśli tak jest, to nie sądzi żeby miała wkrótce pęknąć:

Codziennie widzimy nowe korzyści związane z bitcoinem, co pozwala nam wierzyć, że bitcoin może z łatwością przebić poziom $20 000. Nie dostrzegamy pęknięcia bańki Bitcoina w krótkim czasie.

Według opinii użytkowników platformy, 42,11% uważa, że bitcoin przekroczy $20 000. 38,1% twierdzi, że pozostanie on pomiędzy $15 000-$20 000, a 30,77% uważa, że pozostanie poniżej $15,000.

A jak kształtują się opinie przeciwko BTC?

Możemy spodziewać się, że przyszły rok przyniesie Bitcoinowi więcej kłopotów. Niektóre z jego problemów nie zostały jeszcze rozwiązane, a dyskusja na temat “bańki” jest nadal bardzo aktualna. Według Davida Drake’a – założyciela i prezesa LDJ Capital, firmy konslutingowej zajmującej się finansami i inwestycjami: “Bitcoin nadal potrzebuje większego bezpieczeństwa.”.

Jak powiedział Neil WIlson, starszy analityk rynku w ETX Capital:

Nie ma żadnych podstaw, ani środków technologicznych, które tłumaczą to inaczej, niż masywną bańką spekulacyjną. Tego rodzaju rzeczy nigdy, powtarzam, nigdy nie przetrwają. Co ciekawe, według użytkowników z Betway istnieje 3,85% szansy, że kraje G8 wprowadzą zakaz bitcocoina w 2018.

Jak myślicie, które z tych firm mogą w przyszłym roku przyjąć Bitcoina? Dajcie nam znać w komentarzach!