Warren Buffett, legendarny inwestor i jeden z najbogatszych ludzi globu, był wczorajszym gościem CNBC. W krótkim wywiadzie, wyraził swoja opinie dotyczącą kryptowalut. Jego zdaniem przyszłość wirtualnych walut maluje się w czarnych barwach.

„Nadejdzie przykry koniec”

W przypadku kryptowalut, generalnie mogę powiedzieć niemalże z pewnością, że nadejdzie dla nich przykry koniec. Kiedy to nadejdzie lub jak – tego nie wiem – mówi Buffett.

Co więcej, podczas wywiadu legendarny inwestor podkreślił, że nie inwestował w Bitcoina lub inną kryptowalutę.

Gdybym mógł zająć pozycję “put” trwającą 5 lat, na każdej wirtualnej walucie, z przyjemnością bym to zrobił [….] My nie posiadamy żadnych [kryptowalut], ale będziemy zajmować pozycje na nich.

Zajęcie pozycji “put” na danej kryptowalucie, pozwala inwestorom zarabiać, gdy kurs idzie w dół.

Z jednej strony tak mocno negatywne wypowiedzi ze strony jednego z najlepszych inwestorów wszech czasów muszą budzić niepokój i moga odstraszyć wielu od rynku kryptowalut. To trzeba pamiętać, że sam Warren Buffett przynaje się, że nie posiada rozległej wiedzy w kwestii kryptowalut.

“Mam wystarczająco dużo problemów z rzeczami, o których jak mi się wydaje, wiem dosyć sporo. Czemu miałbym zajmować długie lub krótki pozcyje, na czymś, czego kompletnie nie znam”