Technologia blockchain obiecuje decentralizację świata i oddanie władzy w ręce użytkowników. Cały czas pojawiają się nowe projekty, które regularnie oferują udoskonalenia w różnych obszarach codziennego życia. Wiele ICO zebrało w okół siebie dużą społeczność, która zagwarantowała uzyskanie ogromnego kapitału w ciągu zaledwie kilku minut.

Telegram ICO

Wiadomości na blockchainie

ICO aplikacji Telegram ma szanse odnieść podobny sukces. Szyfrowana usługa przesyłania wiadomości jest niezwykle popularna wśród entuzjastów kryptowalut, jako sposób zbierania i rozpowszechniania informacji. Dzięki prężnie rozwijającej się scenie kryptowalut, Telegram wydaje się być oczywistym wyborem na start ICO. Według Tokenmarket, 84% projektów wirtualnych walut posiada aktywny kanał telegramowy. Aplikacja planuje uruchomić własne ICO jeszcze w tym roku. Wczoraj Cryptovest otrzymał wyciek z whitepaperu ICO Telegramu, publikując go na swoim blogu.

Telegram Whitepaper

Według whitepaperu, intuicyjny interfejs użytkownika i skalowalność to główne kwestie, na których ma skoncentrować ma się nowy projekt, poprawiając wydajność skomplikowanych systemów Bitcoina i Ethereum. Zespół Telegramu twierdzi, że popyt na dwie najpopularniejsze kryptowaluty jest w większości napędzany przez inwestorów, a nie konsumentów. Zapowiadany token ma być łatwiejszy w użyciu i bardziej powszechny.

Telegram ICO whitepaper

Telegram ma nadzieję na pozyskanie 500 milionów dolarów w ramach ICO w pierwszy kwartale 2018 roku.  

Szyfrowane wiadomości

Firma ma swój początek w 2013 roku. Telegram stał się jedną z najczęściej używanych, szyfrowanych aplikacji do przesyłania wiadomości. Założyciel Pavel Durov i jego zespół mocno wierzą w decentralizację i prywatność użytkowników. Platforma posiada kilka serwerów na różnych kontynentach. W tym momencie ponad 100 milionów użytkowników wysyła łącznie 15 miliardów wiadomości dziennie.

Tymczasem tnw donosi że, Telegram nie jest jedyną platformą informacyjną pracującą nad wypuszczeniem własnej kryptowaluty. Rival Kik również pracuje nad swoim własnym tokenem – KIN.