Śledzenie poczynań Bitcoin Cash (BCH) jest z pewnością interesujące. Najpierw zaplanowany hard fork, a następnie “pompa” wartości kryptowaluty – podczas której BCH urósł prawie 3-krotnie w krótkim okresie trzech dni.

Aktualna cena ustabilizowała się na poziomie $1400, przypieczętowując 3 miejsce w rankingu CoinMarketCap. Zespół stojący za Bitcoin Cash – Bitcoin ABC – wydaje się być bardziej doświadczony niż zespół Bitcoin Gold, i regularnie publikuje aktualizacje dla społeczności. Tym razem został ogłoszony plan działania, w którym określono cele na najbliższe 6-12 miesięcy.

Współpraca i komunikacja

Developerzy Bitcoin ABC współpracują z portfelami i firmami w celu coraz większego zintegrowania BCH z rynkiem i przyspieszenia jego adaptacji:

Zespół Bitcoin ABC współpracował i komunikował się z developerami i przedstawicielami kilku projektów, w tym Bitcoin Unlimited, Bitprim, nChain, Bitcrust, ElectrumX, Parity i Bitcoin XT. Chociaż są to niezależne projekty, z których każdy ma własny proces rozwoju i priorytety – podzielamy wspólną wizję rozwoju Bitcoin Cash.

Bitcoin Cash RoadMap

Plan działania zakłada zwiększenie niezawodności i skalowalności Bitcoin Cash. Zespół chce również zmniejszyć opłaty transakcyjne. Zgodnie z tym co mówią developerzy: “powinien po prostu działać bez komplikacji i kłopotów”. Jest to raczej bardzo mocno, stwierdzenie, ale są to rzeczy, które uczynią BCH wspaniałą formą pieniądza, i doprowadzą do większej adaptacji monety.

Dokładniej rzecz ujmując, zespół pracuje nad zwiększeniem limitu wielkości bloku i adaptacją go. Innym celem jest wyeliminowanie konsensusu w sprawie zamówień i przejście do kanonicznego porządku transakcji. Według jednego z developerów – Mengerian – “to toruje drogę technikom umożliwiającym masowe skalowanie w przyszłości, takie jak sharding i równoległe walidowanie bloków.” Sharding jest również na liście rzeczy do zrobienia przez developerów Ethereum.

Zespół planuje dalsze ulepszenia algorytmu dostosowania trudności. Rozwiązanie zaproponował jeden z członków społeczności – Amaury Sechet – podczas hardforku dwa tygodnie temu.

Jak zwykle, Bitcoin ABC zaprasza developerów do proponowania rozwiązań i aktywnego udziału w pisaniu kodu dla Bitcoin Cash. Trzeba przyznać, że dotychczas ta taktyka działała dla nich całkiem dobrze.