Fundusz inwestycyjny

56

Coraz częściej słyszy się o takim pojęciu jak fundusze inwestycyjne. Prawie każdy ma przynajmniej jedną osobę wśród swoich znajomych lub rodziny, która zdecydowała się na wpłatę pieniędzy celem ich pomnożenia. Każdy zastanawia się słysząc o tym jak to jest możliwe, aby wpłacając pieniądze po pewnym czasie mieć możliwość wypłaty większej ich ilości. Fakt – są lokaty bankowe, które dają pewny dochód jednak nie jest on duży i zniechęca to wielu do korzystania z nich. Fundusze inwestycyjne mają jednak zagwarantować dużo więcej – czy jest to możliwe? A jeśli tak to w jaki sposób się to dzieje?

Co to jest fundusz inwestycyjny?
Jest to swoista forma inwestowania pieniędzy w tak zwane szerokie spektrum lokat czyli w wielu miejscach jednocześnie. Ten sposób lokowania pieniędzy jest środkiem zabezpieczającym przed utratą dużych kwot jednocześnie w wyniku nieprzewidzianych ruchów na rynku, na którym inwestowane są pieniądze (dywersyfikacja ryzyka). Taki sposób lokowania pieniędzy jest często zwany metodą multiportfela.

Kto może inwestować?
Inwestować może praktycznie każdy: osoby fizyczne, prawne, przedsiębiorstwa, gminy. Ważne jest to, aby środków lokowanych było jak najwięcej – jest wtedy możliwość większego zarobku przy zachowaniu mniejszego ryzyka. Czy zatem, aby rozpocząć przygodę w fundusze inwestycyjne należy posiadać dużo środków? Niekoniecznie ponieważ fundusz może korzystać z pieniędzy wielu ludzi jednocześnie. Dlatego też podstawą istnienia i rozwoju funduszy jest pozyskiwanie jak największej ilości chętnych dokonujących wpłat. Dodatkowym warunkiem, który musi spełniać fundusz inwestycyjny jest posiadanie specjalisty lub zespołu specjalistów, którzy zarządzają pieniędzmi inwestując je w odpowiednich miejscach przy zachowaniu dwóch podstawowych zasad:
minimalizacja ryzyka,
maksymalizacja zysków.

Jak zarabiać tylko poprzez wpłacenie pieniędzy?
Wystarczy znaleźć fundusz inwestycyjny, który zrzesza możliwie największą liczbę osób (a tym samym zarządza największymi środkami pieniężnymi – choć nie zawsze jest to równe) i który proponuje najciekawsze warunki (najniższe opłaty za korzystanie). Jeśli wśród znajomych znajdują się osoby korzystające z funduszy inwestycyjnych to warto się ich poradzić. Najlepiej jest wysłuchać opinii kilku znajomych inwestujących w różnych funduszach i wybrać ten, który zapewnia największe zarobki (znaczy to, że pracują w nim skuteczniejsi specjaliści). Kolejnym krokiem jest kontakt, który zawsze jest łatwy i przyjemny ponieważ funduszowi zależy na pozyskaniu jak największej ilości wpłacających. Następnie należy wybrać formę wpłacania (nie zawsze jest wybór) – albo jednorazowo na początku, albo co rok, albo comiesięcznie. Każdy fundusz ma swoje określone kwoty minimalne, z którymi można się do niego zapisać. Później pozostaje jedynie czekać i na bieżąco obserwować jak mnożą się wpłacane pieniądze.

Co dzieje się z wpłaconymi pieniędzmi?
Osoba, która wpłaciła pieniądze może zapomnieć już o nich i tylko czekać na realne wyniki tej decyzji. Tutaj natomiast rozpoczyna się właściwa praca dla specjalistów zarządzających finansami funduszu. Lokują oni pieniądze na różnego rodzaju rynkach i w różnych formach. Mogą to być:
waluty,
akcje,
obligacje,
nieruchomości.
Wszystko to niezależnie od tego czy na rynku krajowym, międzynarodowym, światowym czy też kontynentalnym. Najważniejsze jest to aby środki były lokowane w możliwie największej ilości miejsc, które mają przynieść możliwie największy dochód.

Fundusze inwestycyjne to z całą pewnością doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zadbać o przyszłość swoją i swojej rodziny. Wystarczy tylko poświęcić pewną kwotę pieniędzy raz na jakiś czas i nie dość, że otrzyma się jej zwrot to jeszcze będzie on dużo większy (często wielokrotnie większy).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj